827. Kodymka Bumble-bees – B.B.V.B 3:6 (2:3)

Už i na nás došlo
Po osmi kolech jsme byli jediným týmem bez porážky, ale v devátém zápase už došlo i na nás, když jsme v přímém souboji o průběžné vedení podlehli týmu B.B.V.B.
Bohužel právě na takto důležitý zápas se nám do značné míry rozpadla sestava, když jsme mimo dlouhodobě zraněného M.Jirouška postrádali i Plecitého a Jirouška mladšího. Mohli jsme tak nasadit pouze pět hráčů do pole, což nevěstilo nic dobrého.
Vzhledem k omezené soupisce jsme si nemohli dovolit příliš ofenzivní styl. I hra ze zajištěné obrany nám ale v úvodu několik šancí vynesla, Tatíčkovi ale při třech nadějných pokusech z levé strany nebylo přáno. Skóre tak otevřel soupeř, jehož útočník se po Klimentem vyražené střele zdálky dostal k opakované dorážce - 0:1. Zanedlouho se nám ale skóre podařilo otočit. Vomáčka byl faulován při pokusu o dorážku a Novák z penalty mířil přesně - 1:1. Vzápětí další Novákovu gólovou střelu zastavila ruka soupeřova obránce a sám Novák si úspěšnou penaltu zopakoval - 2:1! Vedení nám ale dlouho nevydrželo. Modří zanedlouho srovnali přesně mířenou střelou ze střední vzdálenosti a chvíli před poločasem si vedení vzali zpět po nenápadné střele, která Klimentovi propadla do sítě - 2:3.
Ani po přestávce se na dění na hřišti nic podstatného nezměnilo. Mladší soupeř byl o něco nebezpečnější, a navíc se při našich výpadech vždy dokázal v dostatečném počtu vrátit do obrany. Přesto se nám podařilo vyrovnat, když Vomáčka ustál tvrdý souboj na hranici vápna, našel Karáska, a ten mířil přesně - 3:3. Soupeře inkasovaný gól zdravě naštval a po rychlé narážečce znovu získal vedení - 3:4. Tentokráte jsme už odpovědět nedokázali, tím spíše, když modří své vedení zanedlouho pojistili. Kliment sice znovu předvedl svou parádní disciplínu, když vychytal nájezd dvou útočníků, po chvíli si ale vybral slabší moment, když jeho rozehrávku zachytil soupeř a odměnil se pátým gólem. Za stavu 3:5 jsme si ještě připravili dvě nadějné možnosti na zdramatizování závěru zápasu, místo snížení jsme ale v poslední minutě po nedorozumění před vlastní brankou inkasovali pošesté.
Čelo tabulky se tak po tomto výsledku řádně zahustilo. Pokud nebudeme chtít do jarních odvet vstupovat se ztrátou, budeme muset porazit ve zbývajících kolech nebezpečného Frankieho i silnou Čechii. První podmínkou pro to, aby se tak stalo, je samozřejmě scházet se v početnější sestavě než dnes!

Sestava: Kliment - Novák(2), Krampera, Karásek(1), Vomáčka, Tatíček

Tabulka střelců:
1. Tatíček 19
2. Novák 13
3. Vomáčka 8
4. J.Jiroušek 7
5. M.Jiroušek 7
6. Karásek 7
7. Plecitý 4

Body celkem (branky+asistence)
1. Tatíček 29 (19+10)
2. Novák 22 (13+9)
3. Karásek 18 (7+11)
4. Plecitý 17 (4+13)
5. J.Jiroušek 13 (7+6)
6. M.Jiroušek 12 (7+5)
7. Vomáčka 11 (8+3)

Zlý muž (pouze ligové karty):
Kliment 1 ŽK
Tatíček 1 ŽK

Tags: