828. Kodymka Bumble-bees – Frankie 6:4 (5:2)

Špička nám neuteče!
V zápase předposledního podzimního kola jsme po boji porazili silného Frankieho. Dnešní tři body znamenají, že přezimujeme v nejužší špičce tabulky, kde nám společnost dělají týmy BBVB a Čechie, s níž podzimní ligu za týden zakončíme.
Jak je bohužel tradicí, na zápasy s těžkými soupeři se nescházíme v nejsilnější sestavě. Oproti minulému prohranému zápasu s BBVB se sice vrátil Jakub Jiroušek, opět jsme se ale museli obejít bez tahounů Plecitého a Jirouška staršího. Úvod nám přesto vyšel dokonale. Hned v první minutě ukázal natěšený Karásek, že obul kopačky citovky, a první ze svých mnoha gólových přihrávek vyslal k přesnému zakončení Vomáčku - 1:0! Stejná situace se opakovala o tři minuty později: Karásek nahrával, Vomáčka pálil a vedli jsme 2:0. Následná ztráta koncentrace nás ale vyšla draho. V sedmé minutě jsme nezachytili soupeřovu rychlou akci, z níž Frankie snížil, a když jsme vzápětí zkazili rozehrávku, bylo vyrovnáno. V dalších minutách se hrál pohledný zápas se šancemi na obou stranách. Nebezpečnější byl možná soupeř, výtečný Kliment ale naši branku uzamkl na dva západy, takže jsme se radovat mohli my. V 15.minutě nám po asistenci koho jiného než Karáska vrátil vedení Jiroušek, který následně připravil i čtvrtý gól, a to nedlouho před přestávkou pro Tatíčka - 4:2! Tentokráte jsme se už o dvougólový náskok starali lépe, Novák navíc po přesné kombinaci celé čtyřky pátým gólem těsně před přestávkou ještě zvýšil!
Frankie sice nehodlal po přestávce házet flintu do žita, jeho snaha po obratu však narážela na naši pozornou obranu a stále vynikajícího Klimenta. Jedna přesná kombinace mu ale přece jen vyšla, takže jsme asi čtvrt hodiny před koncem vedli opět jen o dva góly. Atmosféra na hřišti pak zákonitě, byť i s přispěním v tu chvíli ne právě dokonale pískajícího rozhodčího, zhoustla, a přibylo odpískaných i promlčených faulů. Právě po neodpískaném hraničním zákroku na Tatíčka se dvojice soupeřových hráčů dostala osamocena před Klimenta, jedinečnou možnost na snížení ale propásla. Nám se klid na kopačky vrátil ve 43.minutě, kdy po rohu Novák patou našel Jirouška, který rovněž patou se štěstím procedil míč za soupeřova gólmana - 6:3! Vedení jsme mohli i zvýraznit, Novákovi však nebylo přáno ani při dvou desetimetrových kopech. V poslední minutě se naopak ještě podařilo skórovat soupeři, to už ale na našem cenném vítězství nemohlo nic změnit.
Jak už bylo řečeno, v kontaktu s nejužší špičkou budeme po podzimní části v každém případě. Pokud by se nám ale za týden podařilo porazit i Čechii, mohla by naše pozice být ještě slibnější. K tomu se ale budeme potřebovat sejít v co nejsilnější sestavě…

Sestava: Kliment - Novák(1), Karásek, Krampera, Vomáčka(2), Tatíček(1), J. Jiroušek(2)