829. Kodymka Bumble-bees – Čechie 5:8 (2:6)

Zbytečný výprask na závěr jinak úspěšného podzimu!
Poslední kolo nám přichystalo asi nejtěžší zápas celé sezóny proti silné Čechii. Proti ní bychom se potřebovali sejít v co nejsilnější sestavě, což se ale nestalo, když nám mimo stále zraněného M.Jirouška chyběli také Plecitý, Tatíček a Karásek. Tato hromadná absence zkušeností a přehledu se ukázala být osudovou, i když početně jsme na tom nebyli špatně, neboť jsme po delší době mohli využít mladíky V.Jirouška a Huňu a vypomoci do obrany přišel také Dlouhý.
V úvodu se hrálo oboustranně opatrně a nic nenasvědčovalo tomu, že by už v poločase mělo být rozhodnuto. Navíc jsme se už ve třetí minutě ujali vedení, když po Huňově pokusu přesně mířil V.Jiroušek - 1:0. Dalších pět minut bylo vše v pořádku. Vedení jsme hlídali vcelku s přehledem, v osmé minutě ale v naší síti překvapivě skončila střílená přihrávka zdálky - 1:1. Pak už to šlo ráz na ráz: v 11.a 13.minutě jsme inkasovali po prudkých střelách z pravé strany a rázem to bylo 1:3. Odpovědět mohl Novák, jehož střelu ale zastavila tyč, vzápětí ale Čechie svou pohodu potvrdila rychlou přihrávku na pivota a následnou střelou do šibenice - 1:4. Působili jsme poněkud naivně, když nám kvalitní soupeř nebaštil pokusy o kličkování, a ani v obraně se nám nedařilo, když v síti v těchto chvílích končilo takřka vše, do čeho Čechie kopla. Už v 16.minutě jsme dostali pátý gól, a bylo téměř rozhodnuto. Příliš nám nepomohl ani timeout, po němž jsme ve 20.minutě po zkažené rozehrávce obdrželi zdálky šestou branku. V.Jiroušek po Novákově asistenci sice nedlouho před přestávkou snížil na 2:6, to nám ale náladu příliš vylepšit nemohlo.
Po přestávce se nám sice podařilo soupeřovu kanonádu zastavit, zdramatizování zápasu ale nic nenasvědčovalo. I když jsme i my měli šance, Čechie byla lepším mužstvem a ve 36.minutě odskočila na 2:7. Vomáčka vzápětí snížil, ale soupeř si zanedlouho po rozborce naší obrany vzal pohodlný náskok zpět - 3:8. V poslední desetiminutovce se nám podařilo hrozivé skóre alespoň zkorigovat, když J.Jiroušek nejprve zúročil přesnou přihrávku svého bratra, chvíli před koncem pak po riskantním, ale pěkném Dlouhého průniku upravil skóre do konečné, a opticky alespoň trochu přijatelnější, podoby.
Pokud svůj poslední podzimní zápas vyhraje tým BBVB, sejdeme se s ním a Čechií v čele tabulky na pětadvaceti bodech, oběma ale budeme mít na jaře co vracet. V závěsu navíc patrně budou Pe3ny, s nimiž jsme remizovali. Jediný bod získaný s týmy z čela tabulky, když nám vždy chybělo několik opor, tak naznačuje přinejmenším to, že proti nejsilnějším soupeřům se zkrátka musíme především scházet v nejsilnější sestavě.

Sestava: Kliment - Novák, Dlouhý, Krampera, Vomáčka(1), J.Jiroušek(2), V.Jiroušek(2), Huňa