830. Kodymka Bumble-bees – Jokers 5:2 (2:0)

Zkušenosti rozhodly!
Jarní část ligy jsme zahájili proti snaživým Jokers. Ti se prozatím pohybují u dna tabulky, takže jsme určitě byli favoritem. Situaci nám sice zkomplikovala řada absencí, když jsme postrádali tahouny Karáska, M.Jirouška či Plecitého, přesto jsme utkání dovedli vcelku v poklidu k vítězství.

K prvnímu zápasu v našich barvách vyběhl Štochl, a že se zimní posila podařila, se ukázalo už po dvou minutách hry, kdy si právě Štochl našel Tatíčkovu přihrávku a před brankou nezaváhal - 1:0. Jokers pak podobně jako v podzimním zápase působili snaživě, do výrazné šance se ale dostat nedokázali. Červení se sice tlačili na naši polovinu, ale vrcholem jejich aktivity bylo několik střel z větší vzdálenosti, které jsme buď zblokovali, nebo je spolehlivě pochytal Kliment. My jsme naopak byli nebezpečnější a druhý gól visel dlouho ve vzduchu. Dočkali jsme se ve 12.minutě, kdy se po přihrávce J.Jirouška Novák přesnou střelou omluvil za pozdní příchod - 2:0. Zbytek prvního poločasu se nesl ve stejném duchu. Možná se hrálo častěji na naší polovině, gólové šance jsme ale měli především my. Skóre se však do přestávky už nezměnilo.
Úvod druhé půle nám vyšel dokonale. Hned ve 27.minutě zakončili přesnou kombinaci přihrávající Štochl se zakončujícím J.Jirouškem a vedli jsme 3:0. Po dalších dvou minutách si Jiroušek přesné zakončení zopakoval, když doklepl do sítě Novákův roh - 4:0! O našem vítězství tak bylo téměř rozhodnuto, protože Jokers, při vší úctě, nebudili dojem, že by dokázali zápas výrazně zdramatizovat. Drobnou komplikaci jsme si tak museli způsobit sami, když jsme soupeře ve 31.minutě zbytečnou ztrátou míče na vlastní polovině vyzvali k vymazání nuly na účtu. Žádné drama se ale nekonalo, byť červení se vytrvale snažili o to, aby se dostali na dostřel. Bránili jsme ale pozorně, Kliment s jistotou pochytal vše, co prošlo, a navíc jsme nebyli daleko ani k pátému gólu. Ten se nám ale dát nepodařilo, tak se nakonec po rychlém brejku ve 47.minutě přecejen radoval soupeř - 4:2. Jakékoli úvahy o nerváku jsme ale zaplašili hned vzápětí, kdy Jiroušek našel Nováka, který nezaváhal a dal výsledku konečnou podobu - 5:2.
Především zásluhou větších zkušeností jsme tak do jara vstoupili vcelku pohodlně. Doufejme, že se nám podobně bude dařit i příště, kdy budou karty rozdány stejně jako dnes - opět budeme postrádat řadu opor a naším soupeřem bude Nářez, tedy další mužstvo ze spodní části tabulky.

Sestava: Kliment - Novák(2), Štochl(1), Krampera, Vomáčka, J.Jiroušek(2), Tatíček