831. Kodymka Bumble-bees – Nářez 10:3 (4:1)

Kalamita bez následků!

Hned po skončení minulého zápasu jsme tušili, že dnes budeme postrádat celou řadu opor, skutečnost ale předčila všechna očekávání. V našich řadách vypukla doslova kalamita, když odpadával jeden hráč za druhým, a to včetně brankáře Klimenta. Mezi tyčemi tak obětavě zaskočil Dlouhý, který ovšem také dorazil se zraněním…

Naším velkým štěstím bylo, že soupeř na tom nebyl o nic lépe. Postavil skromnou sestavu bez jediného náhradníka, takže jsme i tak měli s pěticí hráčů do pole výhodu. Herně jsme roli velkého favorita plnili od začátku, otevřít skóre se nám ale dlouho nedařilo. Soupeř se v úvodu na dostřel Dlouhého branky prakticky nedostal, jeho obrana ale našemu obléhání odolávala přes deset minut. Teprve v 11.minutě se po asistenci Jakuba Jirouška prosmýkl modrou obranou Novák, jehož přesná střela k tyči nám vynesla vedení - 1:0. Nářez pak změnil taktiku, která ale spíše pomohla nám. Soupeř vyslal do pole i brankáře, což jsme potrestali ve 14.minutě, když kombinaci proti nehlídané brance zakončil Jiroušek. Podobná situace, tentokráte s Tatíčkovou koncovkou, se opakovala hned o minutu později, takže jsme záhy vedli už 3:0. Rychle získaný náskok nás ale ukolébal a v dalších minutách jsme hráli poněkud lajdácky. Několik zbytečných ztrát míče jsme ještě dokázali napravit, v 19.minutě už ale naši další výzvu ke snížení modří vyslyšeli - 3:1. Než ale soupeř stačil pořádně získat chuť do života, vrátil ho do reality přesnou střelou Tatíček - 4:1. V této podobě už skóre vydrželo do přestávky.
V úvodu druhé půle jsme dalšími třemi góly v rychlém sledu utkání definitivně rozhodli, když přesně mířil ve 30. minutě Jiroušek, ve 32. završil hattrick Tatíček a po dalších dvou minutách přispěl se svou troškou do mlýna nováček Štochl - 7:1. Stejně jako v prvním poločase jsme pak zařadili neutrál. Málo pohybu a zbytečné kličkování vedly ke ztrátám, po nichž modří chodili do jednoho brejku za druhým. Koncovka ale nebyla jejich silnou stránkou a Dlouhý v brance si navíc počínal suverénně. Dva míče za jeho zády ale přece jen skončily, což pro nás bylo dostatečným signálem ke svědomitějšímu způsobu hry. Ve zbývajících deseti minutách jsme však stříleli už jen my. Do role hlavního střelce večera se obsadil neudržitelný Jiroušek, po jehož třetím a čtvrtém gólu v zápase jsme vedli už 9:1. Nakonec se nám podařilo skóre i zakulatit, když v poslední minutě po Novákově chytře zahraném nepřímém kopu přesně zakončil Krampera a načal tak svou další padesátku vstřelených branek.

Kalamita v sestavě tedy pro nás nakonec žádné následky neměla, pro příště by ale bylo lepší se podobným situacím vyhnout a scházet se ve větším počtu.

Sestava: Dlouhý - Novák(1), Štochl(1), Krampera(1), J.Jiroušek(4), Tatíček(3)